Hakkımızda

Doğru bilgiye ulaşmak

hakkinda-magz

Bilgiye ulaşmanın son derece kolay olduğu günümüzde ‘doğru bilgi’ye ulaşmak ayrı bir sorun haline gelmiştir. Söz konusu hastalıklar ve insan sağlığı olunca da ‘doğru bilgi’ çok daha fazla önem arz etmektedir. Maalesef web üzerinden yapılan hastalıklar ile ilgili bilgi taramalarında tam bir bilgi kirliliği yaşanmaktadır.

 

Romatizma ve Yaşam dergisini oluşturma fikri ilk kez 2011 yılında Gaziantep ve Kahramanmaraş üniversitelerinde görevli öğretim üyeleri Doç.Dr. Bünyamin Kısacık, Prof.Dr. Ahmet Mesut Onat ve Prof.Dr. Mehmet Sayarlıoğlu arasında gündeme geldi. Aynı yıl amatörce denebilecek seviyede yayın hayatına başladı.

 

Romatizma ve Yaşam dergisi ve web sayfası hastalarımıza romatizmal hastalıklar hakkında doğru bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Dergimiz tüm İç Hastalıkları-Romatoloji uzmanı doktorlarımızın ve öğretim üyelerimizin teşviki ve desteği ile yayın hayatına devam etmektedir. Altı yılı geride bırakan yayın hayatımızda hastalarımızdan aldığımız onlarca pozitif geribildirim ‘Romatizma ve Yaşam’ dergisinin ne kadar isabetli bir yerde durduğunun göstergesidir.

 

Web sayfamızda yaptığımız güncelleme ile de hastalarımızın ihtiyacına daha çok cevap vereceğimizi umuyoruz. Buradan yayınlanmış tüm dergilerimizin içeriğine rahatça ulaşabilirsiniz.

 

Dergimizde hastalarımızdan gelen kısa edebi yazı, şiir, resim, karikatür gibi amatör çalışmalara da yer vermek istiyoruz. Amacımız hem hastalarımızı hem de doktorlarımızı bir dergide buluşturarak güzel bir iletişim platformu oluşturmak.

 

Sağlıklı ve mutlu günler temennisiyle

 

EDİTÖR
PROF. DR. MEHMET SAYARLIOĞLU

Editörler

Sayarlioglu-editorler
Editör
PROF. DR. MEHMET SAYARLIOĞLU
mesut-onat
Yardımcı Editör
PROF. DR. AHMET MESUT ONAT
b-kisacik
Yardımcı Editör
DOÇ. DR. BÜNYAMİN KISACIK
s-koca
Yardımcı Editör
PROF. DR. SÜLEYMAN SERDAR KOCA
kasifoglu
Yardımcı Editör
PROF. DR. TİMUÇİN KAŞİFOĞLU
umut-kalyoncu
Yardımcı Editör
DOÇ. DR. UMUT KALYONCU